Arşivler
    Tag Cloud
Güneş Enerjisi Sanayicileri Derneği
Yazar | Henüz yorum yapılmamışYorum Yap
Son güncelleme: 7 Ekim 2009,Çarşamba

Güneş enerjisi üzerine çalışma yapan Ülkemizdeki tüm şirketleri bir araya getirmek amacıyla Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği () kuruldu. GENSED‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, Derneğin kuruluş ve 1. Olağan Genel Kurul Toplantısına, güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren 42 firmadan 59 temsilci katıldı.

DERNEĞİN AMAÇLARI

Kurucu yönetim kurulunun, ilk toplantısından sonra yapılan açıklamada, güneş enerjisi sektörünün gerçek temsilcisi olarak faaliyet gösterecek derneğin, ilgili sanayi kuruluşlarını bir çatı altında toplamayı amaçladığı vurgulandı.

Üniversiteler, araştırma-geliştirme kuruluşları ve bilimsel örgütlerle işbirliği yapılırken, yürütülecek lobi faaliyetleriyle sektörün etkinliğinin artırılması ve ilgili platformlarda temsil edilmesinin hedeflendiği dile getirilen açıklamada, Derneğin diğer amaçları olarak, güneş enerjisi konularında toplumun bilinçlendirilmesi, eğitici faaliyetlerin düzenlenmesi, Türkiye’nin güneş enerjisi sektörünün doğru yönetilmesinin sağlanmasına katkıda bulunulması ve yurt dışı benzer amaçlı derneklerle işbirliği ve bilgi alışverişinin yapılması olarak sıralandı.

Yenilenebilir Enerji Yasası’nın (YEK), TBMM’den en kısa sürede geçirilebilmesi için çalışmaların hızlandırılacağı da vurgulanan açıklamada, Avrupa (Fotovoltaik) Sanayi Birliği (EPIA) gibi benzer uluslararası derneklerle iletişim kurulması ve sektörün doğru yönetilebilmesi için standartların uygulanmaya geçirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

haberin orjinal metni http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12640422 adresinde bulunabilir.

Yorumlar

Henüz yorum girilmemiş

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.