Translate
      Arşivler
    Tag Cloud
Güneş Santrali Kurulacak
Yazar | Henüz yorum yapılmamışYorum Yap
Son güncelleme: 14 Ekim 2009,Çarşamba

Anel Grup ile İnci Holding A.Ş arasında ortak bir şirket kurarak alanında kurmak ve işletmek için iyi niyet sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Anel Telekomünikasyon’un Kamuyu Platformunda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Anel Elektrik Proje Taahhüt Ticaret A.Ş’nin yüzde 70’ine sahip olduğu Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş ile İnci Holding’in yüzde 50-50 oranında hissedar olmasının planlandığı söz konusu şirketin, ilk aşamada toplam 20 MW kurulu güçte bir güneş enerji santrali kurmayı hedeflediği bildirildi.

Söz konusu büyüklükteki bir yatırımın yaklaşık tutarının 60 milyon avro dolayında olup, yatırım için şirket kurulumunu takiben gerekli enerji kredileri temini çalışmalarının yapılacağı kaydedilen açıklamada, yatırımın yüzde 20 dolayında özkaynakla, kalanının 10 yıl ve üzeri ve belirli dönemi ödemesiz uluslararası güneş kredileri ile finansmanının planlandığı belirtildi.

haberin tamamı için http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12685940 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum girilmemiş

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.