Arşivler
  Tag Cloud
Led ve Güneş Pili
Yazar | 2 YorumYorum Yap
Son güncelleme: 11 Ocak 2014,Cumartesi

Bu yazımızda ledler ile güneş pillerinin ortak uygulamalarından bahsedeceğiz. , güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretmeye yarayan cihazlardır.  hakkında detaylı bilgiyi bloğumuzda bulabilirsiniz. Yine ledler hakkında da detaylı bilgiyi bloğumuzda bulmanız mümkün. floresanlar, projektörler, ledli sokak armatürleri ve daha fazlası.

güneş pili

Ülkemizde güneş pilleri ile ledlerin en yaygın kullanım alanları trafik sinyalizasyonlarında karşımıza çıkmaktadır. Örneğin bir virajda, bir tünelde, bir alt geçitte, hız sınırı uyarısında vb. daha pek çok yerde karayollarında karşımıza çıkan ve led li sistemler oldukça ekonomik çözümler sunmaktadır. Bunun dışında yer yer sokak aydınlatma lambalarında veya yüksek parlaklı ledler yer yer karşımıza çıkmaktadır.

led floresan

Özellikle led floresanlar hızla yaygınlaşmakta olup ofis, ev, fabrika, totem, vb. yerlerde uygulanmaya başlamıştır. Örneğin güneş pili ile çalışan bir totem içinde led floresanlar kullanılmaktadır.

Park ve mesire yerlerinde ledli lambalar ile güneş pilleri kullanılmaktadır. Ledler uzun ömürleri ve düşük enerji tüketimleri sayesinde ön plana çıkmışlardır.

Her geçen gün düşen led armatür fiyatları ile kullanımı hızla yaygınlaşan led uygulamaları sayesinde elektrik enerjisi tüketiminde %70 e varan enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.

led spot

Ayrıca led li duvar boyama şeklinde adlandırılan sistemler ile de binaların dış cephesi görsel bir güzellik kazanmakadır. Aynı sistem köprülerde de uygulanmaktadır.

led duvar boyama

Led li spotlar ile kuyumculardan otel lobilerine, evlerden işyerlerine kadar pek çok iç mekanda da uygulamalar hızla yaygınlaşmaktadır.

Yorumlar

2 yorum
 1. Eylül 5, 2011

  we produce the item similar with the picture above with good quality and competitive price,we are a led manufacture located in shanghai specialised in led lighting. our new product led bulb on sale right now,50% discount on the sample at the promotion time.

  welcome to visit our website at ww w. sxlled. com

  maria
  skype: mariasxlled
  msn: mariasxlled @ hotmail. com

  Cevap ver
 2. Mart 1, 2015

  7 dönümlük bir park alanını güneş enerji sistemi kuullanarak aydınlatmanın bana maliyetini öğrenebilirmiyim.kullanacağım malzemeyi ayrı ayrı fiyatlandırmanız mümkünmü?

  Cevap ver

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.