Translate
      Arşivler
    Tag Cloud
Şanlıurfa’nın, Yenilenebilir Enerji Potansiyelinin Avantaja Çevrilmesi Gerekiyor
Yazar | 1 YorumYorum Yap
Son güncelleme: 15 Eylül 2011,Perşembe

Yenilenebilir enerji kaynakların en önemlilerinden biri olan için, Fotovoltaik Santrali kuran ve bu sektörde dünyanın en büyük firmalarından biri olan Alman Conecon firması, Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’i makamında ziyaret ederek ’da yatırım ve işbirliği kurma bazında görüş alışverişinde bulundu.

Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali kuran önde gelen firmalardan biri olan Alman Conecon firması, yatırım analizleri yapmak ve işbirliğinde bulunabileceği firmalar hakkında bilgi toplamak amacıyla geldiği Şanlıurfa’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin’i makamında ziyaret etti. Karacadağ Kalkınma Ajansının ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası organizesiyle ilimize gelen firma yetkilileri, Şanlıurfa’nın ve yatırım için alt yapı çalışmaları hakkında Başkan E.Sabri Ertekin’den bilgi aldı. Gerçekleşen ziyarete, Mükerrem Örnek, Dirk Borkowsky, Soner Yüzüok, Halil Örnek ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Uzman E.Uğur Divitçi katıldı.

Gerçekleşen görüşmede bir değerlendirme yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Yıllık güneşlenme süresinin 3 bin saat civarında olduğu Şanlıurfa’nın yenilenebilir enerji üretimi potansiyelini avantaja çevirmesi gerektiğini vurguladı. Ertekin değerlendirmesinde “Enerji maliyetleri her geçen gün daha da pahalılaşıyor. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak yenilenebilir enerjiyle yakından ilgileniyoruz. GAP İdaresi ve üniversitenin de bu yönde çalışmaları var. Yapılan bütün çalışmaları bir araya getirerek bu potansiyeli, avantaja dönüştürmeyi düşünüyoruz. Zaten, ilimiz yenilenebilir enerji konusunda Türkiye’nin merkezi durumunda. Artık, Şanlıurfa’nın yenilenebilir enerji potansiyelinin avantaja çevrilmesi gerekiyor. Bu sektörle ilgili çalışmalar ve yatırımlar yapmak üzere gelen tüm yatırımcı firmalara her türlü yardımı yapmaya hazırız. Yeter ki ilimize fayda sağlansın, istihdam artsın” dedi.

 

Kaynak:

*http: // ww w.guneydogutv. com

*Cihan Haber Ajansı

Yorumlar

1 yorum
  1. Ağustos 12, 2012

    güneş enerji ile elektrik konusunda urfa geç kalmıştır

    Cevap ver

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.