Translate
      Arşivler
    Tag Cloud
Geleceğe Yatırım: Yenilenebilir Enerji
Yazar | 1 YorumYorum Yap
Son güncelleme: 29 Şubat 2012,Çarşamba

IRENEC2012Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi ve Araştırma ve Uygulama Merkezi (YEKARUM) işbirliğiyle düzenlenen “II. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı” tanıtım toplantısı, Teknik Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Toplantı Konuğu Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR) Türkiye Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, birliğin vizyonu doğrultusunda yenilebilir enerjilere dönüşümün teknik, ekonomik, siyasi boyutlarının ve sanayide, mimaride, ulaşımda ve eğitimde hayata geçme yollarının tartışılacağı uluslararası bir platform yaratmak için her yıl bu tür etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

IRENEC2012

Enerjinin kullanımı, yenilebilir enerjinin önemi ve yenilebilir enerji konularında bilgiler veren Uyar, yenilebilir enerjinin barış, özgürlük, demokrasi ve yerel iş imkanı yarattığını; yenilebilir enerjinin çözüm olduğunu ifade etti.

IRENEC2012

Konferansın başında 1850 li yıllardan günümüze enerji ve insanlık tarihine değinen Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, “Neden Enerjinin Etkin Kullanmı ?” başlığı altında konferansını sürdürdü.

IRENEC2012

Konferansın ikinci bölümünde “Neden Yenilenebilir Enerji ?” üzerinde bilgiler veren Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, petrol, kömür, gaz, nükleer gibi fosil kökenli enerji kaynaklarının kullanımı, potansiyeli ve zararları ile rüzgar, güneş, biyokütle, hidrolik gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının potansiyelleri, kullanım durumları ve olası etkileri üzerinde konferansını sürdürdü.

IRENEC2012

Konferansın son bölümünde ise “Neden %100 Yenilenebilir Enerji ?” olgusu üzerine bilgiler veren Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, hem yerli hemde çevre dostu enerji kaynaklarının önemi üzerinde durdu.

IRENEC2012

Toplantının sonunda Uyar, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

IRENEC2012

Bu haber http:// w3. sdu.edu.tr/Icerik.aspx?Kategori=Haber+Kod=148 adresinde ve http:// www. gundem32.com.tr/haber/7187-egitim-gelecege-yatirim-yenilenebilir-enerji-haberi/ adresinde yaynlanmıştır.

Bu yazı için etiket yok

Yorumlar

1 yorum
  1. Mart 18, 2012

    Rüzgar Enerjisi üzerine ödevim için araştırma yaparken haberinize rastladım. Verdiğiniz bilgiler işime yaradı, çok teşekkür ederim. Acaba rica etsem bana http:// www. ruzgarenerjisi. gen.tr Rüzgar Enerjisi sitesi gibi bağımsız makaleler içeren bir site önerebilir misiniz?

    Cevap ver

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.