Translate
      Arşivler
    Tag Cloud
İZKA’dan 1.000.000 Liraya Kadar Hibe
Yazar | 1 YorumYorum Yap
Son güncelleme: 14 Ocak 2013,Pazartesi

İzmir’de yenilenebilir enerji konusunda üretim yapan ve KOBİ kapsamına giren ENERJİ sektöründeki tüm firmalar / işletmeler, İZKA tarafından makine yatırımı, yazılım, yönetim, pazarlama gibi kurumsal kapasite ve karlılığınızı artıracak proje alanlarında 1.000.000 TL’ye kadar HİBE desteği vermektedir. Bu desteğe ait resmi web linki:
http://www.izka.org.tr/destekler/2012-yili-yenilenebilir-enerji-ve-cevre-teknolojileri-mali-destek-programi
Yukarıdaki link incelendiğinde görüleceği gibi oldukça geniş bir alanda ve % 50 oranında bir hibe desteği mevcuttur.

17 Aralık 2012 tarihi itibariyle “” mali destek programını başlattı. Program kapsamında 15.000.000 TL kar amacı güden, 10.000.000 TL kar amacı gütmeyen başvuru sahipleri için olmak üzere toplam 25.000.000 TL’lik kaynağın, projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanıyor.

Programa kar amacı güdenler kategorisinde KOBİ’ler, kooperatifler ve birlikler, kar amacı gütmeyenler kategorisinde ise belediyeler, il özel idaresi, mahalli idare birlikleri, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgeleri başvurabilecek. Destekten yalnızca İzmir sınırları içinde kurulmuş veya faaliyet gösteren başvuru sahipleri yararlanabilecek.

Başvuru ve proje uygulama aşamasında yenilenebilir enerji kaynaklarından lisanssız elektrik üretimine yönelik projeler için mevzuatla belirlenmiş çeşitli izin vb. belgeler talep ediliyor. Söz konusu belgelerin edinilmesinin alabileceği süre göz önüne alınarak ilgililerin hazırlık süreçlerini bir an önce başlatmaları öneriliyor.

Ayrıca programın duyurulması amacıyla bilgilendirme toplantıları ve bu programa sunulacak projelerin hazırlanması sürecinde potansiyel başvuru sahiplerine yardımcı olmak amacıyla ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlenecek.

Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. KAYS sistemi 28 Aralık 2012 tarihinden itibaren başvurular için açık olacak. Başvuru şekli ve başvurular ile ilgili detaylı bilgileri içeren başvuru rehberi İzmir Kalkınma Ajansı hizmet binasından da temin edilebilir.

Yorumlar

1 yorum
  1. Ocak 28, 2013

    Güneş Enerjisinin tarım alanlarının sulanmasında kullanımına desdek verilmesi ülke ekenomisine ve çiftciye büyük katkı sağlayarak tarmda rekabet şansını artıracaktır.

    Cevap ver

Yorum yap

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.