Nur Dağı ve Rüzgar Enerjisi

Zorlu Grubu tarafından Osmaniye`nin Bahçe ilçesinde yapımına başlanan rüzgar santrallerinin yapım çalışması devam ediyor. 85 metre yüksekliği ile 30 katlı bina yüksekliğine sahip modern yel değirmenleri Osmaniye`den Gaziantep ve Kahramanmaraş yönüne seyahat eden sürücüler tarafından ilgi ile seyrediliyor. Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Erverdi, yaptığı açıklamada santralin 135 MW kapasitesiyle Türkiye`nin tek alanda kurulu en büyük rüzgar santrali olacağını belirtti.`nın tepesinde dizili bulunan rüzgar santralleri için alt yapı çalışmalarına 2008 yılı sonunda başlanmıştı. Rüzgar santrali için bugüne kadar 40 kilometrelik servis yolu açıldı. Her biri 356 ton ağırlığındaki türbinlerin montaj çalışmalarının tamamlandığını belirten firma yetkilileri, türbinlerin, Türkiye`de kurulan en büyük rüzgar türbinleri olduğunu vurguladı. Türbinler, 85 metrelik kule gövdesi ile 30 katlı bir bina yüksekliğine sahip. Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Erverdi, 2009 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen santralin açılışıyla ilgili tespit edilmiş resmi bir açılış tarihinin söz konusu olmadığını kaydetti.

NUR Dağı’nda

 

Bu haber http://www.tumgazeteler.com/?a=5380700 den alınmıştır. haberin devamını http://www.tumgazeteler.com/?a=5380700 adresinde bulabilirsiniz.

1 thought on “Nur Dağı ve Rüzgar Enerjisi”

  1. Hakikatende bahsedilen güzergahta seyirederken mükemmel bir görsellik sergiliyor.Kaç adet olduğunu saymadım.Ancak çok büyük maliyetli olmalı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir