Arşivler
    Tag Cloud
Yapay Işıkla Bitki Yetiştirme

Seralar İçin Led Bitki Yetiştirme Lambası

innotech_solar

Seralar için kış sezonunda, kapalı havalarda veya kapalı ortamlarda bitki yetiştirmeye olanak sağlayan, ayrıca sera içerisinde ışığa destek sağlamak amacıyla da kullanabileceğiniz ürünlerimiz isteğe göre üretilebilmektedir. Mevcut ürünlerimiz arasında en çok tercih edileni 2 metre yüksekliğe asıldığında 4-6-8-10 M2 metre karelik bir alanda etkili olmaktadır. Ürünlerimizi kendi test seralarımızda test etmekteyiz. Yüksek ortam sıcaklıklarında bile sorunsuz olarak çalışacak şekilde tasarlanan ürünlerimiz üstün bir soğutma teknolojisine sahiptir. Ürünleri kapalı ortamlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünlerimiz 1mm kalınlığında dayanıklı ve fırın boyalı metal bir kutu içerisinde sizlere sunulmaktadır. Kolay montajı ve bağlantısı ile rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerimiz AC220 Volt ile çalışmaktadır. Ürünlerimizin sahip olduğu üstün çalışma performansı ile sahip olduğu özel dalga boyundaki ledlerden maksimum seviyede ışık alınmasını sağlamaktadır. Üstün besleme ve çalışma tekniği sayesinde ısınma problemleri de ortadan kaldırılarak ledlerin ve bitki yetiştirme lambasının ömrü uzatılmıştır. Tescil işlemleri firmamız adına yapılmakta olan ürünümüzün en önemli özelliği sahip olduğu çalışma frekans değeri ve çalışma modülasyonudur. Ürünümüzün diğer led lambalara göre üstünlükleri arasında; karanfilde erken çiçeklenme ve uzun gövde uzunluğu, çilek-domates-salatalık-biber ve marul gibi diğer sebze ve meyvelerde ise daha kaliteli ürünler ve erken hasat sağlamasıdır. Test seramızda yaptığımız denemeler neticesinde ürünümüzün üstünlükleri klorofil ölçümleri, ürün ağırlık ölçümleri, ürün boy ölçümleri gibi çeşitli ölçümler ile ispatlanmıştır.

Home line serisi, seralara özel olarak tasarlanmış olup yüksek ortam sıcaklıklarında çalışmaya uygundur. Sahip olduğu üstün çalışma modülasyonu sayesinde bitkilerde maksimum büyüme sağlanır. Yerli üretim olan ürün karanfil, domates, çilek, marul, salatalık, biber seralarında denenmiş üstünlüğü ispatlanmıştır. Üzerinde bulunan 3W ledlerin sahip olduğu dalga boyları 630nm,  640nm, 660nm, 445nm, 460nm ve 470nm olup özel bir yöntemle modülasyonlu olarak enerjilendirilmektedirler.

 

Aşağıdaki resimlerde ürünlerimiz, ürünlerimizin deneme aşamaları için kurulan test seraları, deneme amaçlı büyütülen karanfil bitkileri ve domates bitkileri üzerindeki etkileri görülmektedir.

Anahtar kelimeler: LED Bitki Yetiştirme Lambaları,LED Bitki Yetiştirme Lambası,LED Bitki Yetiştirme Lamba, LED Bitki büyütme Lambaları,LED Bitki büyütme Lambası,LED Bitki büyütme Lamba

 

 

 

 

led bitki yetiştirme lambası

led bitki yetiştirme lambası

led bitki yetiştirme lambası

led bitki yetiştirme lambası

 

 

 

 

 

Akvaryum İçin Bitki Yetiştirme Lambası

Akvaryumlar için kullanabileceğimiz bitki yetiştirme lambalarını üretip denemelerini gerçekleştiriyoruz. 380-720nm dalga boylarındaki ve akvaryum büyüklüğüne ve ölçülerine göre değişen sayıda ledlerden oluşan bir üniteyi tasarlayıp 200lt lik akvaryumumuza monte ettik. bu amaçla 2 adet  2mm cam kestirerek arasına yerleştirdiğimiz ledlerimizi 45 derecelik mercekler ile donattıktan sonra iki cam arasındaki boşluğu akvaryum silikonu ile doldurduk. Sistemi plc ve HMI arayüzden oluşan bir sistem ile internet üzerinden kontrol ederek aynı
zamanda bir İP kamera yardımıyla anlık görüntü aldık. ve günün belirli saatlerinde fotoğraflar çektik. Akvaryumun arka kısmına diktiğimiz canlı bitkilerin üzerlerine 45 derecelik mercekler sayesinde hazırladığımız ışığı düşürdük. Işıklar günlük sabah 8:00 akşam 19:00 arasında otomatik olarak çalıştırıldı. ön kısmına ve yanlara diktiğimiz bitkilerin üzerine ise herhangi bir yapay ışık kaynağı uygulamadık. sisteme bir harici filtre ilave ettik.  Lifetech 838 dış filtre ile 200 lt akvaryumda oldukça etkili bir filtrasyon sağladık. Sistemin su sıcaklığını, ortamın sıcaklık ve nem değerlerini sürekli olarak plc üzerinden kayıt altına aldık.  sistemde bitki gelişimi için sera marka düzenleyici kullandık. bitkilerin olduğu bu ortamda karbondioksit olmazsa olmaz diyerek internette bulduğum bir tarifle kola şişesine bir karışım hazırladım. 2,5 litrelik kola şişesine hamur mayası, toz şeker ve akvaryum suyundan bir karışım elde ettim. bu karışımda ortaya çıkan gazı hortum aracılığıyla iç filtreye gönderdim. ve netice mi ? netice mükemmel. yakında ölçüm sonuçlarını buradan açıklayacağım.

 

 

 

 

 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. All Rights Reserved TM. Unienerji Copyright ©2007.