solar_irrigation sistemleri, içme suyu temini sistemleri vb., sistemler için ile ekonomik çözümler yaratabilirsiniz. Örneğin yerin 150-200 metre derininden su çekebilir ve bir tanka doldurup buradan yapabilirsiniz. Ya da yine derinden su çekip bir su deposuna suyu basıp oradan da içme suyu şebekesine suyu verebilirsiniz. Tüm bu işlemler için ihtiyacınız olan ekipmanlar ise , batarya, şarj kontrol cihazı ve solar pompadır. Güneş pili gücünü akü kapasitesini ve şarj kontrol cihazınızı ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Tüm bu ekipmanlar için piyasada oldukça geniş bir yelpazede seçim şansınız bulunmaktadır. Ancak tarımsal sulama ya da içme suyu temininde ekonomik bir çözüm için ihtiyacınız olan pompa için ise size önerebileceğim en iyi marka lorentz olacaktır. Bu pompa için biraz detaylı bilgi vermek istiyorum. Bu pompalar hem dalgıç hem de yüzey pompa çeşitleri vardır. Pompaları Derin Marin veya bir başka firmadan da temin edebilirsiniz.

lorentz solar pompa

Derin dalğıç uygulaması:

solar_irrigation


Güneş enerjisiyle (güneş pili ile) sulama için pompalar


Ayrıca böyle bir sistem kurmayı düşünüyor iseniz detaylı bir analiz ve hesaplama işlemlerinde danışmanlık için bize buradan ulaşabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki iyi bir sistem doğru analiz doğru ekipman seçimi ve uygun montaja bağlıdır.

LORENTZ 1993 yılında Almanya’da, Hamburg’ta kurulmuştur.

LORENTZ güneş enerjisi ile çalışan su pompaları, izleme yapıları ve bu alanda pek çok elektronik ve hidrolik parça üretmektedir.

Derin dalgıç uygulaması:

solar_irrigation

Ürünleri tüm dünyada, şehirlerde ve şehir dışı alanlarda kullanılmaktadır.

LORENTZ sektördeki en profesyonel firmalar ile çalışmaktadır. Güneş enerjisi ile çalışan su pompaları dalında 25 senelik deneyimi olan Dankoffsolar bu firmalardan sadece biridir.

LORENTZ dalgıç ve yeryüzü pompalarında en geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. LORENTZ’in amacı, müşterilerine en verimli ve dayanıklı pompalama çözümünü sunmaktır.

Performans:
LORENTZ’in performans anlayışı, saatte ve günde pompalanan su miktarını gösteren figürler ile anlatılamaz. Performans anlayışı; müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren, kullanılan yere uygun olarak tasarlanmış bir pompalama çözümü üretmektir.

solar_irrigation

Verimlilik: “Güneş ışığından elde edebileceğinizin en iyisini elde edin” ifadesi, verimli bir güneş enerjili pompalama sistemini tanımlamakta kullanılan ifadelerden sadece bir tanesidir. Lorentz, “Paranızın hakkını veren” çözümler üretmeyi amaçlamaktadır. Lorentz için verimlilik bu nedenle, uygun fiyatlı, çok dayanıklı ve mükemmel performansa sahip bir ürün anlamına gelmektedir. Bu, motivasyonu
yüksek bir ekip ve dünya çapında dağıtım yapan dağıtımcılar ile yakın çalışma ile mümkün olmaktadır.

 

Dayanıklılık:
Güneş enerjisi ile çalışan pompalama sistemlerinin maliyetlerini çoğunlukla beklenmeyen tamirler, bakımlar ve parça değişimleri oluşturmaktadır. Bu maliyet, erişimi güç olan yerlerde daha yüksek olabilmektedir. LORENTZ, bu maliyetleri; elektronik kontrol sistemleri, üstün üretim kalitesi ve basit tasarımı ile minimize etmektedir. LORENTZ Sarmal Pervaneli Dalgıç Motorları sadece iki parçadan oluşur. Fırçasız doğru akım motorları su ile doludur ve bakım gerektirmez, elektronik kısım ise dalgıç pompanın içinde değil, yüzeydedir.

Büyükbaş hayvancılık veya diğer hayvan yetiştiriciliği için mera, çiftlik, otlak vb. yerlerde su temininde güneş pili ile çalışan bu pompalar ile kolay ve güvenilir çözümler bulabilirsiniz.

solar_irrigation

Lorentz, performans, verimlilik ve dayanıklılığı her zaman ön planda tuttuğu gibi, uygun fiyatın müşterileri ile iyi bir ilişki kurmakta temel olduğuna inanmaktadır. Lorentz sürekli olarak üretimini optimize etmek ve yüksek kalitedeki hammaddeler için daha iyi fiyatlar almak için çalışmaktadır çünkü Lorentz, verimli bir pompanın performans/fiyat denkleminde en iyi sonucu vermesi gerektiğine inanmaktadır.

 

sulama sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için : Güneş Enerjisiyle Sulama